Evinizi Sattıran Fotoğraflar İçin Sahne Teknikleri

Evinizi Sattıran Fotoğraflar İçin Sahne Teknikleri

21. yüzyılın dijital çağındaki her şey gibi, potansiyel ev alıcıları mükemmel hayallerindeki evi aramak için çevrim içi kaynakları kullanıyor. Yüksek kaliteli Sanal turlar, fotoğraflar ve videolar ev satış sürecinin temel unsurları haline geldi. Başarı, evinizi satabileceğiniz fotoğraflar için doğru aşamalandırma tekniklerini kullanmanıza bağlı olabilir.
İyi çekilmiş emlak fotoğrafları ve sanal turlar evinizin her yönünü en iyi şekilde gösterebilir. Kullanılabilir evleri gezen insanlar, davetli ve misafirperver olan ev iç ve dış alanlarının fotoğraflarını çekerek dinamik hale getirmektedir.

 

Evinizin dış görünümü, evinizin potansiyel alıcılar üzerindeki ilk izlenimini sağlamaktan sorumlu olacaktır.  Evinizi sunmak için kullanılan dış fotoğraflar, en keskin ve en temiz durumda evinizin boş çekiciliğini en üst düzeye çıkarmalıdır.

Dış duvarlar temiz ve yeni görünmeli. Arabanızı ve bisikletleri araba yolundan çıkarın ve bahçe hortumlarını ve diğer bakım veya bahçe malzemelerini kaldırın.

Işığın İçeriye Parlamasını Sağlayın

Fotoğraflarınıza boyutlar kazandırmak için evinize dökülen doğal ışıktan yararlanın. Gün doğumu ve / veya gün batımını yakalamak için fotoğrafların zamanlanması dış görünümleri ve özel iç aydınlatmayı iyileştirebilir.

Size ve fotoğrafçınıza, fotoğrafları mümkün olan en iyi aydınlatma koşullarında çekme esnekliği sağlamak için arabellek süresi oluşturmak önemlidir. Bulutlu günler gölgelerle mücadelenin azaltılmasına yardımcı olabilir, ancak temiz, mavi, bulutsuz bir gökyüzü, evinizi en iyi şekilde göstermek için hala en uygun zamandır.

Fazla mobilyalar ve kişisel eşyalarınızı görüntü dışına kaldırın ve dergi yığınlarını, uzaktan kumandaları, aile fotoğraflarını ve rastgele kıyafetleri veya oyuncakları kaldırın. Tüm çerçeveli fotoğrafların ve resimlerin düz bir şekilde asılı ve eşit aralıklarla yerleştirildiğinden emin olun.

Çoğu kişi, sahip oldukları en iyi kamerayı, akıllı telefon biçiminde cebine taşır. Modern teknolojik gelişmeler son yıllarda cep telefonlarındaki kameraların kalitesini çarpıcı bir şekilde arttırdı. Yakınlaştırma, netleme ve portre modları gibi özellikler, ortalama bir kişinin profesyonel kaliteye yakın olabilecek fotoğraflar çekme şansını verir.

Yakın ama tam değil. Profesyonel bir emlak fotoğrafçısı, evinizin satılmasını sağlayan fotoğraflar için çok çeşitli evreleme teknikleri konusunda deneyim sahibi olacaktır. Eviniz için en iyi fiyatı almak anlamına gelirse, maliyet de buna değecektir.

21.10-2019 / by / in
Comments

Comments are closed here.